Dôchodkové piliere

Uistite sa, že budete mať dôstojnú jeseň života

Dôchodkové piliere (2. a 3.pilier)  ich  účelom je zníženie Vašej závislosti na štátnom dôchodku a zvýšiť jeho vyplácanú výšku. Vďaka tomuto spôsobu možete dostávať dôchodok z viacerých zdrojov.


Starobné dôchodkové sporenie (2.pilier) je súkromný dôhodkový učet, na kotrý putujú každý mesiac 5,25% z Vašej hrubej mzdy. Tieto peniaze potom putujú na nákup podielových jednotiek v dôchodkovom fonde, ktoré sú Vašim majetkom a jeho hodnota závisí od výšky zhodnotenia fondu. Existuje 5 správcovkských spoločností a 4 typy fondov

Doplnkové dôchodkové sporenie (3. pilier) je tiež Váš súkromný dôchodkový účet. Rozdiel medzi 2.pilierom a 3.plierom je taký že v tomto si sporíte už z vlastných zdrojov. Taktiež aj v tomto sporení sa nakupujú podielové jednotky v dôchodkovom fonde, ktoré sú Vašim majetkom a jeho hodnota závisí od výšky zhodnotenia fondu. Tento pilier podporuje štát tzv. daňovou úsporov to znamená že Váš ročný vklad do výšky 180 eur si viete odpočítať z daňového základu. Dalšia výhoda 3. pilieru že Váš zamestnávateľ môže prispievať do tohto fondu a to až do výšky 6% hrubej mzdy.


Hlavné výhody:
  • nezávislosť od štátneho dôchodku, peniaze sú Vaším majetkom

  • peniaze sú vo fáze sporenia v prípade Vašej smrti dedičné

  • peniaze sa investujú do podielových fondov

Napíšte mi alebo si rezervujte konzultáciu

Služby

Pomôžem Vám využiť všetky dostupné benefity na maximum. Kontaktujte ma a pozrieme sa na vaše možnosti

0905 946 769

Zadarmo E-book "Ako nenaletieť finančným upírom"
Zadajte Váš e-mail na odoberanie noviniek a presmerujeme Vás na stránku s e-bookom :)